Jak to chodí na volné noze,  Tak to jsem já

Proč vznikl tenhle blog

Jsem fotografka.  Původně jsem měla blog vytvořený na svojí fotostránce, kam jsem dávala fotky a myslela si, že budu psát jen o věcech kolem focení.

 

Jsem taky maminka 3 dětí.

Tyhle dvě role se prolínají.  Těžko říct, která z nich je ta hlavní.
Vlastně to těžké není. Být rodičem je role, kterou vykonáváte 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, 12 měsíců v roce. Není to jako když jste zaměstnaní a čekáte na půl čtvrtou kdy padla, nebo na pátek až bude konečně víkend. Rodič jste nonstop. Ať je víkend, svátek, noc, ať jste nemocní, nebo pracujete… Není to stížnost. Jsem za to ráda. Osobně považuju rodičovství za tu nejkrásnější a nejdůležitější roli v životě.

Pozoruju, že čím dál víc matek to má podobně a chtějí pracovat tak, aby nepodřizovaly starost o rodinu svým nadřízeným a zaměstnavatelům, ale aby mohly přizpůsobovat svou práci rodině. Proto si zakládají živnostenské listy. Hledají v čem by se mohly uplatnit. Kde je jejich talent a co umí tak dobře, aby je to dokázalo uživit a mohly být svou paní. Aby mohly pracovat v době, kdy se to hodí jim a ne od-do.

Proč se do toho pustit co nejdřív?

Protože je důležité si uvědomit, že žijeme v přítomnosti. Že nám nikdo nic jen tak nedá. Že to co si přejeme a jak bychom chtěli žít, musíme vzít do svých rukou a nejlépe hned, tady a teď. Nečekat pořád na něco, na někdy, až…

Není to i váš případ? Možná uvažujete o práci na živnost. Třeba se bojíte nejistoty. Čekáte na vhodnou dobu. Nemusíte být zrovna fotografové. Možná jste švadlena, překladatelka, výrobce šperků, účetní, nebo maminka na mateřské, která zatím netuší, čím by se mohla živit.

Co vlastně práce z domu a s dětmi za zády obnáší. Jak to jde někdy líp a někdy hůř. Jak to vidí okolí (o tom jsem napsala článek tady) a jaká je realita?

Budu psát trošku o své práci, o začátcích, o tom co mi vyšlo a co ne. O tom co mi přišlo nedosažitelné a už jsem zvládla a o tom co mi přijde nedosažitelné teď … budu ráda, když mi občas napíšete komentář nebo klidně mail.  A taky budu ráda, když to třeba někoho inspiruje a dodá mu odvahu pustit se do svých snů.

Jak to máte vy? Jste spokojení v zaměstnání nebo byste se chtěli pustit do vlastního byznysu ? 🙂

Míša

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

error: Content is protected !!