Pohádkové focení – Hermiona

Prvním tématem Pohádkového projektu je série knih Harry Potter od J.K. Rowlingové. Vybrala jsem postavu Hermiony Grangerové, protože s ní mám za prvé hodně společného a za druhé jestliže má tento projekt podpořit čtení, není výstižnější postavy než je Hermiona, která miluje knížky.

Tato série knih mě vlastně k celému projektu inspirovala. Je  zajímavé, že v době, kdy Harry Potter začal vycházet, jsem byla na toto jméno vcelku alergická. Četli to všichni a mě to tématicky vůbec neoslovilo. Ani film mě nezaujal, takže jsem napjaté očekávání nad dalším pokračováním s fanoušky HP nesdílela. Jednou se mi dostaly do ruky první tři díly v krásné limitované edici, byli ve výprodeji a já, sběratelka knížek, jsem je koupila. Ani nevím proč jsem jeden večer místo po pohádce sáhla právě po prvním dílu Harryho a rozhodla se číst dětem tuhle knížku. Byly malé a nezaujala je, mě ale lákalo číst dál, protože děj měl úplně jiný rozměr než film.
Bylo tam toho tolik navíc. Další díly jsem si pak půjčila a celou sérii přečetla během 2 měsíců. Ten příběh byl fascinující, provázaný, promyšlený do posledních detailů. Těžko uvěřit, že je jen výmyslem 😉 Vše tam má logické vysvětlení a návaznost, která ve filmu chybí. Určitě tuhle sérii řadím do TOP 10 mých nejoblíbenějších knih.

Video ze zákulisí najdete ZDE

error: Content is protected !!