Levandulový

Řekla jsem si, že alespoň neděle nebudu pracovat. Jakože vůbec, nebudu zapínat počítač a celý den budeme trávit venku. Je zajímavé, že od té doby každou neděli prší 🙂 Zato v týdnu, i přes hlášený déšť, nám počasí na venkovní focení vychází, takže si nestěžuju. A proč taky. Aspoň se pročistí vzduch od těch šílených veder, které tady, v “jižních krajích”, panují. Písnička Prší krásně se pomalu stává letní hymnou 😀

Příroda je letos nějak napřed a levandule, která normálně kvete až koncem června, je už v plném květu, takže minulou neděli  jsem se rozhodla, že alespoň nějakou ostříhám a nasuším.

Vždycky stříhám jen pár, protože v první řadě se mi líbí jak levandule kvete, pozorovat tam všechny ty motýly, čmeláky apod. je super relax. A samozřejmě je nádherná na fotkách. Takže jsem rozsadila jeden nový záhon, který bude nějakou dobu košatět, ale bude se tam parádně fotit! A to není jediná věc, kterou jsem letos kvůli fotkám zasadila!

Máte taky rádi levanduli? Věříte, že pomáhá proti klíšťatům, molům (sušená), na odřeniny a na jizvy (olej), na nachlazení (med), apod.? Máte nějakou na zahrádce nebo v květináči? Co takhle levandulové minifocení?