Blog nebo Vlog?

Nečtou. Všichni si stěžují, že dnešní děti nechtějí číst, že je zajímají jen tablety, mobily a počítače. Proč jim tedy ve škole v jednom kuse zadávají domácí úkoly, které se musí vypracovat na počítači? Prezentaci místo psaného referátu? Online cvičení do češtiny místo vypracování do sešitu, které by dítě klidně mohlo vyplnit někde venku ve stínu třešně? A jsou dnešní dospělí jiní? Nesedí náhodou taky většinu času s mobilem v ruce?


(Na fotu kamarádka Hanka, která mě zásobuje knihami a já ji zase fotkami :-))

Já čtu ráda. Čtu hodně, co jen mi volný čas dovolí. Čteme s dětmi. Denně. Čtu všem nahlas. Naposled celou sérii Harryho Pottera. A děti jen tak leží a poslouchají, nebo u toho malují. A pak běhají po zahradě s bambusovou tyčkou, co je rázem kouzelná hůlka, z ostříhaných větví keře svazujeme koště a v hromadě štěrku vyhrabou Kámen mudrců. Je to paráda.

Jenže…

Když máte něco rádi, nenapadne vás, že ostatní to třeba vůbec rádi nemají. Že doba je jinde, zrychlená. A zdržovat se čtením se prostě některým lidem nechce. Dostala jsem pár návrhů, abych natočila nějaké zákulisní video. Hmm, já?  A tak jsem dala anketu: Blog (psané články) nebo vlog (videodeník) ? Výsledek mě vcelku šokoval. 100% hlasů pro videa.

A tak jsem nad tím přemýšlela a rozhodla se, že v prvé řadě usnadním práci těm, co opravdu nečtou rádi a upravím info k focení. Jak? To brzy uvidíte.

Na youtube mám založený kanál a tam dvě stará videa, jedno z těhotenského focení s Kačkou (2016) a druhé s focení s Kristinkou ( 2017). Tak můžete na trochu zákulisí kouknout. Třeba časem něco přibude 🙂 Těm statečným, co dočetli až sem, děkuji 😀 snažila jsem se být opravdu stručná .

M.